17. Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. Wirtualny Story Cubes.

6 maja 2020
Wirtualne drzwi do biblioteki otwarte. Wirtualny Story Cubes.

Dziś zapraszamy do kreatywnej zabawy zaproponowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie – a chodzi o wirtualną wersję popularnej gry Story Cubes.

Na czym polega gra?

• rzucamy 9 kostkami -  w naszym przypadku patrzymy na zdjęcie kostek umieszczone na naszym szkolnym Facebooku lub w zakładce e-biblioteka (na stronie szkoły)
  • patrząc na wylosowane obrazki opowiadamy historię, zaczynając koniecznie od słów: „Pewnego razu…” lub „Dawno, dawno temu…”.

Opowiadana historia musi łączyć wszystkie obrazki z kostek. Kolejność kostek dowolna. Opowiadanie może tworzyć jedna osoba lub cała rodzina (każdy dodaje coś od siebie). Możecie też konsultować się wirtualnie ze kolegami, koleżankami i wspólnie ułożyć opowieść.

Uwaga: nie ma złych historii, nie ma żadnych ograniczeń. Rozbudźcie swoją wyobraźnię i bawcie się świetnie.

A  swoje opowiadanie spiszcie, narysujcie lub nagrajcie na video/audio i umieśćcie w komentarzu na FB lub prześlijcie na adres biblioteka@sp1tp.pl.

Jeśli gra was wciągnie i chcielibyście ją urozmaicić to więcej wariantów gry znajdziecie na Story Cubes.

I na koniec - jakie są zalety gry Story Cubes?

• rozwijają kreatywność i wyobraźnię
  • rozwija logiczne myślenie
  • uczy zależności przyczynowo-skutkowych,
  • rozwija umiejętności budowania wypowiedzi ustnych.