unicef - logo

Akcja humanitarna pt. Wszystkie Kolory Świata

11 lutego 2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF - akcji Wszystkie Kolory Świata. To już szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku.

Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.

Etapy projektu:

1. Edukacja o problemie szczepień dzieci na świecie – w oparciu o materiały dydaktyczne UNICEF, nauczyciele przybliżą uczniom sytuację ich rówieśników z innych części świata.
  2. Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć, bądź w formie pracy domowej, wybiorą kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka. Zbiorą jak najwięcej informacji o geografii kraju, a także o jego mieszkańcach, zwyczajach, kulturze itp. Informacje te nie tylko wzbogacą ich wiedzę, ale posłużą do przygotowania swojej laleczki.
  3. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie laleczki jest niezwykle proste! W oparciu o szablon dostarczony przez UNICEF, dzieci przygotowują swoje charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
  4. Dzień Wszystkich Kolorów Świata - podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego 28.03.2022 r., na terenie placówki odbędzie się prezentacja laleczek. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka, przekazując na ten cel darowiznę. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na szczepienia dzieci w celu ograniczenia śmiertelności dzieci. Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Kupując laleczkę charytatywną ratujesz życie dziecka!
  5. Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę” – wyniki zostaną ogłoszone po zakończeniu projektu.
Zgłoszenia u organizatorów:
  • Barbary Drab: s. A115, klasy 0-1,
  • Agnieszki Gustowskiej: s. A114, klasy 2-3,
  • Ewy Głowackiej oraz Aldony Czubińskiej: klasy 4-8.

Prosimy o dostarczanie laleczek najpóźniej do 25.03.2022r.

Serdecznie zapraszamy!