Konkurs Aniołkowo

Aniołkowo - rodzinny konkurs plastyczny

16 listopada 2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym – Aniołkowo.

1. Konkurs adresowany jest do uczniów kl. 0-8 i ich rodzin.

2. Cele konkursu:

• kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,
  • promowanie talentów i pobudzanie aktywności twórczej,
  • rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez realizację autorskich pomysłów,
  • doskonalenie umiejętności manualnych, kulinarnych i krawieckich.
3. Temat pracy: Anioł.
4. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, która będzie przedstawiała postać Anioła.

5. Technika i forma pracy:
  • przestrzenna, wysokość pracy min. 20cm,
  • techniki rękodzielnicze: krawiectwo, papieroplastyka, koronka, filcowanie, szydełkowanie, itp.,
  • formy rzeźbiarskie: z drewna, gliny, drutu, gipsu, metalu, masy papierowej, masy solnej, itp.,
  • techniki kulinarne: piernikowy Anioł, malowany lukrem, ręcznie zdobiony; szczelnie zapakowany, najlepiej w celofan.

6. Udział w konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy.

7. Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą dane: konkurs – Aniołkowo, imię, nazwisko, klasa.

8. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy, a dla wszystkich uczestników – pochwały.

Biorący udział w konkursie, wyrażają jednocześnie zgodę na przekazanie Aniołków na kiermasz i ich sprzedaż podczas szkolnego kiermaszu świątecznego organizowanego dnia: 07.12.2021r. Pieniądze ze sprzedaży Aniołków zostaną wpłacone na konto Rady Rodziców i przeznaczone na potrzeby uczniów naszej szkoły.

Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 06.12.2021r. Można je oddawać indywidualnie do Organizatorów konkursu lub przekazać Pani/Panu woźnemu.

Wyniki konkursu zostaną podane w dzienniku Librus dnia 7.12.2021r. (zakładka -ogłoszenia), a najpiękniejsze Anioły zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz facebooku.

Zachęcamy uczniów wraz z rodzinami do stworzenia przestrzennej formy Anioła, w dowolnej technice. Najpiękniejsze prezenty to te wykonane własnoręcznie i wręczone od serca.

Życzymy Wam niezapomnianych wrażeń podczas tworzenia Aniołów; a już dziś zapraszamy serdecznie na kiermasz, podczas którego będzie można zakupić i obdarować nimi bliskich:)

Kto wie… może i do Ciebie trafi taki Anioł.

Organizatorzy:

Aldona Czubińska