Biblioteka szkolna - projekty, konkursy i warsztaty w roku szkolnym 2020/2021

16 grudnia 2020

Akcje biblioteczne:

1. Jesienna akcja czytelnicza pt. Wylosuj sobie książkę… na jesienne wieczory.

Uczniowie mogli przyjść do biblioteki i wyciągnąć los z tytułem książki, którą następnie mogli wypożyczyć.

2. Kontynuacja akcji Przeczytam 52 książki w roku 2020.

Uczniowie przez cały rok wpisywali na specjalną listę książki, które przeczytali w 2020r. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa, wspólne motywowanie się do czytania.

3. Biblioteka szkolna zaistniała na Instagramie. Tu pojawia się m.in. wiele informacji o książkach wartych przeczytania, jak również informacje o różnych wydarzeniach czytelniczych.

4. Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece – z tej okazji pojawiła się w bibliotece wystawka książek o misiach. Na stronie internetowej pojawiła się prezentacja (w Genially) na temat książki o misiach dostępnych w bibliotece szkolnej. Uczniowie mogli też wziąć udział w quizie pt. Czy wiesz wszystko o misiach, w którym można było wygrać nagrody książkowe.

5. Akcja Kupując książkowy prezent dla bliskich, wesprzyj naszą bibliotekę.

Propozycja skierowana do rodziców, którzy zamierzali zakupić w najbliższym czasie książki. Wybierając jako miejsce zakupów Księgarnię Tuliszków i wpisując kod przypisany naszej szkole mogliśmy zyskać część kwoty, która zostanie wykorzystana na książki do biblioteki szkolnej.

6. Mikołajki w bibliotece szkolnej.

W bibliotece pojawiła się wystawka książek o tematyce świątecznej. Uczniowie mogli je wypożyczać. Zaś na stronie internetowej udostępniliśmy mikołajkowy quiz Czy wiesz wszystko o świętym Mikołaju… i nie tylko (przygotowany w Formsach).

Ewa Michałkiewicz- Smentek

Joanna Kapłon