Biblioteka szkolna wraz z wydawnictwem Zakamarki zaprosiła do detektywistycznych zabaw klasy 1-3.

10 maja 2022

25 i 26 kwietnia w klasach 1-3 (9 klas) odbyły się warsztaty czytelnicze on-line: Zagadki detektywistyczne z Lassem I Mają na podstawie książki pt. ”Tajemnica Diamentów”.

Warsztaty poprowadzili doświadczeni animatorzy z wydawnictwa Zakamarki: Beata Jarmakowska-Stranz i  Maciej Stranz. Podstawę warsztatów stanowiła książka opowiadająca o przygodach pary młodych detektywów -Lassego i Mai. Prowadzący odczytali fragmenty jednej z części serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Następnie uczniowie wcielili się w rolę młodych detektywów i rozwiązywali detektywistyczne zagadki.

Uczniowie próbowali wydedukować, kto z podejrzanych może być odpowiedzialny za zniknięcie cennych diamentów ze sklepu jubilera. Przy rozwiązywaniu zagadki dzieci wykazały się niezwykle ważną w pracy każdego detektywa - spostrzegawczością.

Wydawane przez ZAKAMARKI książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” są bestsellerem w Szwecji i w naszej biblioteceJ

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.