Bohater Klasowy w oddziale przedszkolnym 0a

21 czerwca 2022
Za nami koniec projektów w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt. Bohater Klasowy w oddziale przedszkolnym 0a.

Głównym założeniem innowacji było rozwijanie zainteresowań dzieci i dzielenie się nimi na tle całej grupy. Dzieci, które były Bohaterami wspólnie z rodzicami przygotowywały książeczkę/plakat w której umieszczały rysunki lub zdjęcia na wybrane przez siebie tematy. Co dwa tygodnie odbywała się prezentacja przygotowanych materiałów przed całą klasą. W nagrodę każdy Bohater otrzymał dyplom, koronę oraz zbiór portretów narysowany przez koleżanki i kolegów. W trakcie prezentacji dzieci przełamywały swoją nieśmiałość, doskonaliły umiejętność wypowiadania się, wyrażania swoich emocji oraz umiejętność aktywnego słuchania.

Wszystkim Bohaterom serdecznie dziękujemy!

Wychowawcy 0a,
Marta Wasiniewska