Chatka u zająca – Wielkanocny konkurs rodzinny

31 marca 2022

1. Cele konkursu:

• kształtowanie przywiązania i szacunku do tradycji,
  • inspirowanie uczniów do podejmowania działań kreatywnych,
  • rozwijanie i promowanie talentów plastycznych i kulinarnych.

2. Konkurs przeznaczony jest dla Uczniów klas 0-8 i ich rodzin.
3. Przedmiotem konkursu „Chatka u zająca” jest wyłonienie i nagrodzenie ręcznie wykonanych zajączków oraz wypieków wielkanocnych obecnych w tradycji polskiej i ukraińskiej.

Kategoria I

• Rękodzieło artystyczne (forma przestrzenna) – zajączek.

Techniki wykonania, np: uszyty, wykonany na szydełku lub z drewna, wikliny, sznurka, siana, mchu itp. Rozmiar i forma pracy przestrzennej zależy od Was.

Kategoria II

• Wypieki świąteczne/wyroby cukiernicze:
  1. Mazurek wielkanocny,
  2. Babka wielkanocna,
  3. Paska ukraińska (babka świąteczna),
  4. Zajączek z ciasta (ciasto np: kruche, babkowe, drożdżowe, francuskie itp.).

Prosimy o zapakowanie wszystkich wyrobów cukierniczych, najlepiej w celofan oraz ich podpisanie.

Ocenie podlegać będzie ogólny wygląd oraz dekoracje wypieków.

1. Miejsce i termin składania prac konkursowych:
  • prace prosimy składać do dnia 11.04.2022 (poniedziałek) do godz. 16.00 (u organizatorów i p. woźnego).

Kl. 0-3:

1. Barbara Drab, sala nr A115,
  2. Agnieszka Gustowska, sala A114,
  3. Magdalena Pałka, sala B209.

Kl. 4-8:

1. Aldona Czubińska,
  2. Ewa Głowacka,
  3. Adriana Zawadzka-Til.

Uczeń może złożyć 2 prace na konkurs (np. zajączek i mazurek).

Do każdej pracy należy dołączyć kartkę (imię, nazwisko, klasa Ucznia). Prace przekazane na konkurs wezmą udział w kiermaszu wielkanocnym, który odbędzie się dnia 12.04.2022r. (wtorek) w godz. 7.30-16.30 w holu szkoły.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody do opublikowania prac na www i Facebooku szkoły, lokalnej gazetce Sąsiadka-Czytaj z podaniem informacji o autorze (imię, nazwisko, klasa).

5. Bardzo prosimy o dostarczanie wyrobów cukierniczych (wypieków świątecznych) tuż przed kiermaszem, najlepiej 11.03. (poniedziałek), aby były świeże na święta.

Dla zwycięzców przewidziane są drobne upominki oraz dyplomy i pochwały dla wszystkich uczestników konkursu.

Serdecznie zapraszamy Uczniów wraz z rodzinami do wzięcia udziału w konkursie.

Organizatorzy:

Aldona Czubińska, Barbara Drab