Cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa

22 czerwca 2022

W naszej szkole przez cały miesiąc czerwiec odbywały się zajęcia z obszaru naszego życia, który jest niezwykle ważny dla każdego z nas.

Bezpieczeństwo - bo o nim jest mowa, stanowi jedną z podstawowych potrzeb człowieka (drugą w hierarchii według Piramidy Potrzeb Maslowa).

We współczesnym świecie słowo bezpieczeństwo traktowane jest wielopłaszczyznowo, rozumiane jako:

• stan świadomości człowieka, w którym czuje się on wolny od jakichkolwiek zagrożeń, pociągający za sobą uczucie spokoju i komfortu,
  • życie bez zagrożenia, niczym niezakłócone współistnienie człowieka z innymi ludźmi i środowiskiem przyrodniczym,
  • stan bez lęku i niepokoju o siebie i innych,
  • brak zagrożenia utraty zdrowia, mienia i życia; pełny komfort psychiczny umożliwiający realizację życiowych marzeń i celów,
  • sytuację, w której człowiekowi nic nie zagraża, a w nagłych nieprzewidzianych sytuacjach może liczyć na pomoc i wsparcie innych,
  • określone czynniki i działania powołanych do tego instytucji, które gwarantują przeciętnemu obywatelowi dobre samopoczucie i pewność jutra (na podstawie artykułu "Bezpieczeństwo wczoraj, dziś i jutro").

Pan st. asp. Maciej Małaszewski rozmawiał z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji, odpowiedzialności karnej za nękanie, cyberbezpieczeństwie.

Pani Małgorzata Orlińska - naczelnik Krajowej Administracji Skarbowej (oddział Poznań) przybliżyła uczniom klas 7 temat hazardu w ramach projektu "Hazard? Nie daj się wciągnąć!".

Dziękujmy za współpracę i przekazanie cennej wiedzy i informacji.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz Zespół ds. bezpieczeństwa