Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

15 marca 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole z okazji tego wydarzenia miesiąc marzec poświęcony jest tematyce bezpieczeństwa cyfrowego.

Odbywają się z tej okazji:

• lekcje on line dla całej społeczności szkolnej organizowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) - pogadanki i warsztaty w klasach,
  • spotkania dzieci i młodzieży ze specjalistami m.in funkcjonariuszem policji,
  • rozmowy, konsultacje z rodzicami w Punkcie Informacji DBI.

Natomiast w ramach dzielenia się wiedzą rodzice otrzymają kilka przydatnych linków do filmów związanych z bezpieczeństwem w Internecie oraz pokrewnymi tematami np. o dopaminie i jej istotnej roli w organiźmie

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, rozmowy i wymianę doświadczeń.