Dzień Głośnego Czytania 2022

5 października 2022

Dzień 29 września (dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży) został ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. W wielu szkołach, bibliotekach i przedszkolach, szczególnie w tym dniu, czyta się książki najmłodszym.

Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję.

29 i 30 września uczennice klasy VIII czytały młodszym uczniom w czasie długich przerw najnowszą książkę z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – „Tajemnicę dancingu”.

Uczniowie klas 1-5 mogli wziąć udział w konkursie czytelniczym „Zagadkowy świat Lassego i Mai".

W kategorii: I-II klasy zwyciężyła Ania Raszewska z klasy 2c, wyróżnienie otrzymała Wanda Pospychała z klasy 2c.

W kategorii: III-V klasy zwyciężyły Natalia Namysł – 5d, Zosia Jankowska – 5d, Hania Drąg – 4b, wyróżnienie otrzymała Zosia Szymańska – 3c.

Zwyciężczynie otrzymały piękne nagrody książkowe.

Również 29 września klasa 1c miała okazję uczestniczyć w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne. Panie bibliotekarki czytały dzieciom fragmenty ciekawych książek o zwierzętach oraz zaprezentowały bajkę – teatrzyk Kamishibai: „Królowa Pszczół”.

Pamiętajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę oraz ułatwia naukę.

Czytajmy dzieciom przynajmniej 15 minut dziennie.

Ewa Michałkiewicz-Smentek