Dzień Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej

6 listopada 2021

Dzień Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej.

Na całym świecie 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Obchodzony był również w naszej szkole, szczególnie w klasach 0-3.

Wspaniały widok stanowiły tłumy bajkowych postaci odwiedzających w tym dniu bibliotekę. Tu czekały przygotowane do wypożyczenia znane i lubiane baśnie i bajeczki oraz drobne upominki dla bajkowych gości. Każdy też mógł wcielić się w Bajkową postać z portretu.

Na specjalne zajęcia czytelnicze zostały zaproszone 3 klasy.

Bajecznie kolorowi uczniowie klas 0a, 0b i IIb w tanecznym korowodzie (przy dźwiękach piosenki „Witajcie w naszej bajce”) podążali w wyznaczonych godzinach za Złą Macochą z bajki o Kopciuszku do magicznego królestwa „Bibliotekolandii”.

Po krótkiej bajkowej rozgrzewce Zła Macocha wyczarowała magiczny kuferek, w którym Wróżka Parlatuszka tejże nocy ukryła pożyczone z różnych bajek przedmioty. Na szczęście uczniowie bez trudu odgadywali z jakich bajek one pochodzą, więc Wróżka nie miała wyjścia – musiała oddać bajkom to, co z nich zabrała.

Następnie Zła Macocha zaprosiła swych gości do obejrzenia teatrzyku kamishibai pod tytułem Czerwony Kapturek w przekładzie poetyckim Juliana Brudzewskiego i ilustracjami Justyny Dłużniewskiej.

Na końcu zaś odbyła się sesja fotograficzna, wręczanie upominków i medali oraz wypożyczanie książek.

Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny w „Bibliotekolandii”.

Z pozdrowieniami,

Zła Macocha