Filary Planu Daltońskiego: samodzielność, odpowiedzialność i współpraca.

19 marca 2021

Filary Planu Daltońskiego: samodzielność, odpowiedzialność i współpraca.

Edukacja według Planu Daltońskiego wymaga poszukiwań i wdrażania nowych rozwiązań w codziennej pracy z uczniem. Plan Daltoński jest elastyczny, otwarty na kreatywność i inwencję twórczą uczniów oraz nauczycieli dlatego często wykonujemy sami narzędzia edukacyjne w szkole.

W ramach kreatywności i współpracy z młodszymi uczniami, jedna klas w Naszej szkole czytała własnoręcznie napisane i zilustrowane książki dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.  Odbyły się dwa spotkania, które zakończyły się sukcesem edukacyjnym, potwierdzonym  dalszą chęcią współpracy ze strony uczniów i nauczycieli. Niektórzy uczniowie klasy IIb już zadeklarowali pisanie kolejnych przygód swoich bohaterów w nowych pozycjach książkowych.

Z kolei dzieci z oddziałów przedszkolnych chcą tym razem przygotować coś dla dzieci starszych. Czekamy na kolejne spotkania. Na razie, w obecnej sytuacji, tylko wirtualnie.

• Praca projektowa - Zaczytani.