Geograficzne spojrzenie na Polskę i Ukrainę

31 marca 2022
W związku z sytuacją na Ukrainie i pojawiającymi się w naszej szkole i naszych klasach uczniami z tego kraju, klasy siódme w ramach lekcji geografii wzięły udział w projekcie Geograficzne spojrzenie na Polskę i Ukrainę.

Celem projektu było przybliżenie wszystkim uczniom bliższych informacji o obu państwach. Poznaliśmy postaci Prezydentów, wiemy już jaki jest podział administracyjny - u nas na województwa, na Ukrainie na obwody, poznaliśmy góry, parki narodowe, największe miasta, zabytki obu krajów oraz państwa sąsiadujące. Projekt uświadomił nam jak piękne są oba kraje i jak wielkie kryją w sobie bogactwo.

Cieszymy się, że mogliśmy poznać kraj naszych nowych kolegów, ale że i Oni przyglądając się wystawie poprojektowej będą mogli poznać istotne informacje o naszym kraju.