Konkurs grantowy IOM

22 maja 2024

Informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie nielicznych palcówek, które zwyciężyły w konkursie grantowym IOM na realizację działań integracyjnych dla dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej i migranckiej.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) - Agenda ONZ ogłosiła ogólnopolski konkurs grantowy na realizację lokalnych działań, których celem jest wspieranie integracji w wielokulturowym środowisku szkolnym, tworzenie inkluzyjnego, otwartego i bezpiecznego środowiska szkolnego.

Konkurs ma na celu wspieranie zapobiegania wykluczeniu i dyskryminacji ze względu na pochodzenie, jednocześnie angażując do dwustronnego procesu integracji społeczność lokalną.

Tytuł projektu szkolnego brzmi: „Razem możemy więcej”, a jego autorkami i realizatorkami są: Ewa Michałkiewicz-Smentek, Adriana Zawadzka–Til, Marzena Ciura, Oksana Kucheryn, zaś szkolnym koordynatorem jest pani Jolanta Maciesza.

Kwota wsparcia dla naszej szkoły wyniosła 11000 zł.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) jest międzyrządową organizacją promującą uporządkowane migracje z poszanowaniem praw człowieka, obecną fizycznie na terenie 100 państw, a stale wspierającą 175 państwa członkowskie w ich wysiłkach na rzecz lepszego zarządzania migracjami na swoich terytoriach.