Konkurs recytatorski Chwała Niepodległej

7 listopada 2022

W czwartek, 3 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie odbył się konkurs recytatorski Chwała Niepodległej. W szranki stanęli przedstawiciele szkół z Ceradza Kościelnego, Tarnowa Podgórnego i Lusowa, którzy przygotowali wiersze o tematyce patriotycznej autorstwa m.in. Wandy Chotomskiej, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej czy Antoniego Słonimskiego.

Naszą szkołę reprezentował Antoni Poliński z kl. 5d, który za recytację utworu „Szczęśliwe ludy” Adama Asnyka zdobył wyróżnienie. Ucznia do konkursu przygotowała p. Anita Ludwiczak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.