zajączek wielkanocny i pisanki

Kurczaczki, zajączki, baranki… czyli rodzinny konkurs na świąteczną ozdobę wielkanocnego stołu.

18 marca 2022

Cel konkursu:

• kultywowanie tradycji wielkanocnych,
  • rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej.

Przedmiot konkursu:

• ozdoba wielkanocna: zwierzęta symbolizujące Wielkanoc – forma przestrzenna,
  • może to być np. kurczaczek z włóczki, zajączek z origami, baranek z waty, rodzinka zwierzaków z wydmuszek w koszyku itp. – wybór, rozmiar i forma przestrzennej kreacji należą do Was,
  • pamiętajcie, że forma przestrzenna ma wysokość, szerokość i głębokość, a prace płaskie, np. kartki, rysunki itp. nie będą oceniane.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z klas 0-8. Uczeń może wykonać prace razem z rodzicami lub innymi członkami rodziny.

Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć na konkurs jedną pracę. Prace należy wykonać ręcznie.

Miejsce i termin składania prac konkursowych:

• prace należy składać do dnia 6 kwietnia 2022r. (środa!) w świetlicy szkolnej,
  • do każdej pracy składanej na konkurs należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię, nazwisko i klasa ucznia oraz informacja o osobach pomagających w wykonaniu pracy (np. mama, babcia, siostra),
  • prace konkursowe nie spełniające wymagań i oddane po terminie nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej,
  • organizator nie zwraca prac konkursowych.

Prawa autorskie: prace przekazane na konkurs nie będą zwracane.

Wszystkie prace złożone na konkurs zostaną przekazane Radzie Rodziców do wykorzystania na Wielkanocnym Kiermaszu Świątecznym. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody do publikowania prac i informacji o autorach (imię, nazwisko, klasa) w Librusie, na www i Facebooku szkoły/świetlicy .

Ocena prac konkursowych - zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów:

• walory artystyczne,
  • kreatywność,
  • oryginalność,
  • estetyka wykonania,
  • nawiązanie do tradycji.

Rozstrzygnięcie konkursu: Komisja Konkursowa dokona oceny prac i do dnia 11 kwietnia 2022r. ogłosi wyniki na łamach dziennika Librus (ogłoszenie). Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają pochwały (z wpisem do Librusa).

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Wychowawcy świetlicy