List do Rodziców w sprawie czytania

11 października 2023

Szanowni Państwo,

specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka w sposób szczególny podkreślają znaczący wpływ czytania na wspieranie tego procesu. Zadaniem szkoły jest wytworzenie u dzieci motywacji do  czytania, pokazanie, że czytanie może być atrakcyjnym zajęciem, może też zaspokajać różnorodne potrzeby i pragnienia dziecka, zarówno intelektualne, jak i emocjonalne.

Istotne jest jednak to, że nie tylko szkoła, ale przede wszystkim rodzice powinni wprowadzić dzieci w świat książek.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom lub zachęcajmy dzieci do samodzielnego czytania książek!

Biblioteka szkolna