Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym - logo szkoły

List Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym do Rodziców uczniów klas ósmych

20 maja 2020

Szanowni Państwo,

Minister Edukacji Narodowej ogłosił dziś, że rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 15 czerwca 2020r. W związku z tym chciałabym ponownie poinformować, że supernowoczesna, przestronna i bezpieczna szkoła czeka na Państwa dzieci. Zapraszam na drzwi otwarte on-line. W chwili obecnej trwają ostatnie prace wykończeniowe i dalsze wyposażanie szkoły w najnowocześniejszy sprzęt przeznaczony do kształcenia zawodowego oraz ogólnego.

Oferta edukacyjna, tak jak przedstawiłam wcześniej w listach do Państwa, obejmuje:

1. W Technikum Tarnowo Podgórne naukę w pięciu zawodach, tj.:

- technik informatyk,
- technik mechatronik,
- technik logistyk,
- technik procesów drukowania
- technik elektronik.

2. W Branżowej Szkole I stopnia naukę w systemie dualnym w jednym spośród trzynastu zawodów, a są to:

- cukiernik,
- piekarz,
- kucharz,
- fryzjer,
- magazynier logistyk,
- mechatronik,
- elektromechanik pojazdów samochodowych,
- drukarz offsetowy,
- operator maszyn przemysłu spożywczego,
- stolarz,
- tapicer,
- krawiec,
- mechanik - monter maszyn i urządzeń.

Ponadto istnieje możliwość nauki w innych wybranych przez uczniów zawodach, w tym  w zawodach rzemieślniczych.

Pragnę dodać, że doskonale rozwija się współpraca z firmami z rejonu Gminy Tarnowo Podgórne, w tym z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Tarnowskim Stowarzyszeniu Przedsiębiorców, które wspiera szkołę w działaniach mających na celu rozwój szkolnictwa branżowego. Z nauczycielami, którzy wyrażają chęć pracy w Technikum i Branżowej Szkole I stopnia Tarnowo Podgórne opracowujemy Plan Pracy Szkoły na pierwszym miejscu stawiając to, że „nauczyciele są przewodnikami na drodze kreatywnego rozwoju ucznia, a rodzice sojusznikami i partnerami w osiąganiu najwyższyh celów przez swoje dzieci”.

Jesteśmy dumni, że tworzymy rzecz wyjątkową, niepowtarzalną, iż mamy niecodzienną okazję pisać historię Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Do pisania tej historii zapraszamy przyszłych uczniów i  ich rodziców.

Zachęcam Państwa dzieci do aplikowania do szkoły. Zapraszam też do kontaktu mailowego pod adresem dyrektor@zst-tp.pl lub telefonicznego pod numerem telefonu 517 182 780. Proszę o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej szkoły oraz profilu na Facebooku: Zespół Szkół Technicznych Tarnowo Podgórne.

Szanowni Państwo, twórzmy razem historię, bo „Takiej budy jeszcze nie było”!

Życzę Państwa dzieciom powodzenia na egzaminach i serdecznie pozdrawiam,

Agata Herda - dyrektor szkoły