Mali Naukowcy

29 października 2021

Mali Naukowcy

W czwartek 28 października uczniowie klas 5, 6 i 7 uczestniczyli w zajęciach Mobilnego Laboratorium.

Stosując zasady równowagi, planowania i cierpliwości Uczniowie sprawdzili się jako Naukowcy. Samodzielnie sprawdzali czy da się zbudować niezwykłą konstrukcję gwoździ bez kleju i magnesu, ale z użyciem logiki. Poznali podstawowe zjawiska fizyczne - jak działa łódź podwodna, jakie działanie mają lasery oraz co powoduje ruch powietrza. Dzieci dowiedziały się jak działa ruch obrotowy Ziemi - skąd mamy pory roku. Wiedzą już jakie znaczenie ma obieg wody i jej zmiany skupienia w przyrodzie oraz jak można wykryć skrobię w artykułach.

Po raz kolejny Uczniowie spisali się jako Mali Naukowcy-Odkrywcy!

Trzymajcie tak dalej i do zobaczenia wkrótce!

Nauczyciel chemii

Dorota Mizera