Międzynarodowy Dzień Ziemi w bibliotece. Czy wiesz jak żyć eko?

22 kwietnia 2021
Międzynarodowy Dzień Ziemi w bibliotece. Czy wiesz jak żyć eko?
 
Dziś (22 kwietnia) – Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się niedawno  o najpiękniejsze pozycje dostępne na polskim rynku wydawniczym, dotyczące tematu ekologii i przyrody. Zakupione książki dedykowane są zarówno starszym uczniom, jak  i młodszym.
Niezwykle istotne jest, aby edukację ekologiczną zacząć  właśnie  od najmłodszych. Wśród książek, proponowanych przez naszą bibliotekę, są tytuły, które można czytać nawet trzylatkom, np. „Jano i Wito. W lesie”, „Lato na ulicy Czereśniowej”, „Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?”. Ucieszą się więc nasi uczniowie, którzy (jak wiemy) bardzo lubią czytać młodszemu rodzeństwu.
„Wielkie przygody małej kropelki wody”, „Wiosna Toli”, „Śmiecogród”,  „Tomek staje się eko”, „Wody świata”, „Przygody Fenka. Sprzątanie świata”, „Pszczoły”, „Drzewa”, „Poradnik młodego ekologa”, „Plastik fantastic?” - - to niektóre  tytuły, które na pewno zainteresują uczniów klas I – III (na powrót których czekamy z niecierpliwością).
Na starszych uczniów czekają pięknie wydane atlasy, encyklopedie, książki o chronionych w Polsce roślinach i zwierzętach, poradniki jak żyć ekologicznie, jak dbać o przyrodę, o klimat.
Czy wiecie jak żyć eko?
Stwórzmy listę „100 SPOSOBÓW, JAK ŻYĆ BARDZIEJ EKOLOGICZNIE”
Pod tym linkiem możecie wpisywać swoje propozycje.
https://tiny.pl/rsr6q
Spośród wszystkich osób biorących udział w akcji wylosujemy jedną, która otrzyma nagrodę książkową.
       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.