Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Grammar Can Be Fun

6 lutego 2022
Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w szkolnym etapie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Grammar Can Be Fun.

Cele konkursu:
  • motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z zakresu gramatyki języka angielskiego,
  • propagowanie języka angielskiego wśród uczniów,
  • prezentacja umiejętności uczniów.
Zagadnienia sprawdzane podczas szkolnego etapu konkursu:
  • klasa IV (‘to be’, ‘have got’, Present Simple),
  • klasa V (Present Simple, Present Continuous, Past Simple),
  • klasa VI (Past Simple, Present Perfect, Future Present Continuous, Future Simple, ‘to be going to’),
  • klasa VII (Conditionals 0,1,2,3),
  • klasa VIII (Passive –Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Future Simple, ‘to be going to), Reported speech (Present Simple, Present Continuous, Present Perfect, Past Simple, will, must/have to, can/could).
Spośród zwycięzców etapu szkolnego z klas IV, V, VI, VII i VIII powstanie pięcioosobowa reprezentacja szkoły, która weźmie udział w międzyszkolnym etapie konkursu, który odbędzie się 11 maja.

Szkolny etap konkursu odbędzie się w pierwszym tygodniu marca.

Zapisy chętnych uczniów proszę zgłaszać za pomocą dziennika librus do nauczycieli języka angielskiego najpóźniej do czwartku 10 lutego 2022r.

Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 74 Poznań.

Zasięg konkursu: powiatowy.

Forma etapu międzyszkolnego: stacjonarna lub zdalna w zależności od aktualnej sytuacji w kraju.

Patronat honorowy Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty.

Zapraszamy,
Nauczyciele języka angielskiego w SP1TP