Noc Naukowców

1 grudnia 2021

We wtorek 30.11.2021r. w naszej szkole uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w Nocy Naukowców, zorganizowanej przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.

Uczniowie poznali pracę paleontologa. Zobaczyli skamieniałości i wykopaliska, zapoznali się z życiem dinozaurów i poznali ich historię (muszla – amonit, szczęka mozazaura, pazur teriziozaura oraz ząb spinozaura). Atrakcją dla uczniów było również składanie modeli dinozaurów.

Uczestnicy brali udział w pokazach i wykonywali doświadczenia m.in. badanie napięcia powierzchniowego oraz wykonanie lamy magmowej; pracowali z mikroskopem oraz oglądali ciekawe preparaty.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z projektu edukacyjnego.