Pierwszoklasiści w bibliotece – pasowanie na czytelnika

16 listopada 2021

Jeszcze nie tak dawno, bo w październiku – Miesiącu Bibliotek Szkolnych, w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

Wyjątkowo w tym dniu uczniowie mogli zajrzeć do wszystkich zakamarków bibliotecznych, nawet tych niedostępnych na co dzień. Ponadto uczniowie dowiedzieli się między innymi co to jest księgozbiór podręczny, czym różni się zwykła książka od lektury, gdzie w naszej bibliotece znajduje się księgozbiór poświęcony patronowi szkoły, a przede wszystkim – na których regałach mogą szukać książek dla siebie.

Pierwszoklasiści zapoznali się również z regulaminem obowiązującym w naszej bibliotece i zasadami wypożyczania książek od strony praktycznej.

Bardzo nas ucieszył fakt, iż młodzi czytelnicy doskonale wiedzieli jak należy obchodzić się z książkami.

Mogli zatem przystąpić do złożenia uroczystej przysięgi:

My uczniowie pierwszej klasy
Uroczyście przyrzekamy
Że będziemy kochać książki
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą
Przyrzekamy!

Potem nastąpiło to, na co młodzi czytelnicy najbardziej czekali – mogli sami wybrać swoją pierwszą książkę do czytania.

Na koniec pierwszoklasiści dostali pamiątkowe dyplomy.