Planetobus - kopuła.

Planetobus w SP1

13 maja 2024

W dniach 9-10.05.2024r. w naszej Szkole gościł Planetobus. Dwóch pracowników Centrum Nauki Kopernik, p. Agata i p. Jakub, przeprowadzili warsztaty z naszymi wychowankami pod kopułą planetarium. W pokazach uczestniczyło 300 uczniów z 15 klas 4-7.

Największe wrażenie na dzieciach zrobiło niebo pełne gwiazd, gwiazdozbiory oraz podróże pośród planet. Uczniowie zachwyceni byli również bezkresem wszechświata otaczającego naszą planetę oraz nowoczesnym sprzętem do badań kosmosu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy gwiazdozbiorów i informacje z nimi związane, które zostały przekazane podczas warsztatów. W ramach spotkania mieliśmy okazję obserwować gwiazdy i planety z bliska oraz poznać najciekawsze konstelacje. Udaliśmy się także w podróż po Kosmosie, odwiedziliśmy ,,Drogę mleczną” czyli naszą galaktykę. Zajęcia w mobilnym planetarium spodobały się wszystkim ze względu na atrakcyjny sposób przekazania wiedzy.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsorowanie pobytu edukatorów.