wykrzyknik

Powrót uczniów klas I - III do szkoły

15 stycznia 2021

Szanowni Państwo,

od poniedziałku 18 stycznia br. tylko uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym (oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian). Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie.

Ogromnie cieszymy się, że nasi najmłodsi uczniowie wrócą do szkoły po długim okresie zdalnej nauki.

Po informacji ogłoszonej w mediach o powrocie dzieci do szkół od poniedziałku odbyły się narady, konsultacje i prace mające na celu jak najlepsze przygotowanie szkoły, by zapewnić dzieciom bezpieczną naukę. W wyniku konsultacji dyrekcji z wychowawcami klas I-III i mając na uwadze wytyczne ministerialne ustalono, iż uczniowie będą przebywać w budynku A i B szkoły oraz wchodzić odrębnymi wejściami wg zasady:

• dla uczniów klas 1 oraz oddziałów przedszkolnych przydzielono sale lekcyjne w budynku A szkoły z wejściem od ulicy (wejście główne do szkoły od ul. Szkolnej),
  • dla uczniów klas 2 przygotowano sale w budynku B szkoły na parterze, wejście dla uczniów przez łącznik z lewej strony budynku, od ul. Szkolnej,
  • dla uczniów klas 3 zagwarantowane są sale lekcyjne na piętrze budynku B, od boiska i dziedzińca wewnętrznego szkoły, schodami bezpośrednio na piętro.

Szczegółowy przydział sal lekcyjnych dla poszczególnych klas oraz wejść znajduje się w załączniku do niniejszejszego komunikatu oraz na drzwiach wejściowych do budynku szkoły.

Zastosowane rozwiązania zagwarantują uczniom i nauczycielom maksymalną izolację rówieśniczą (uczniowie różnych klas nie kontaktują się ze sobą), swobodny dostęp do oddzielnych (na każdym poziomie) węzłów sanitarnych, oddzielne szatnie umieszcone bezpośrednio przy salach lekcyjnych, a co najważniejsze, zagwarantuje niezmienność planu  i brak konieczności wprowadzenia dwuzmianowości. Uczniów wszystkich klas 1-3 obowiązuje dotychczasowy, niezmieniony plan lekcji. Nie będzie zajęć na basenie oraz kół zainteresiowań. Odbywają się tylko zajęcia ze specjalistami.

Uruchamiamy także świetlicę szkolną na dotychczasowych zasadach, a także stołówkę szkolną (obiady). Wszelkie niezbędne informacje dotyczące obiadów i pracy świetlicy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w odrębnych zakładkach.

Aktualne wytyczne MEiN, MZ i GIS dotyczące organizacji nauki w szkole znajdą Państwo na www.gov.pl. Procedury obowiązujące w naszej szkole od 18 stycznia 2021r. wprowadzone zarządzeniem nr 3/2021 dyrektora szkoły z dnia 14 stycznia 2021r. znajdują się w załączniku do komunikatu.

Wszelkie dodatkowe szczegółowe informacje będą Państwu przekazywane przez Wychowawców klas.

Magdalena Gawrońska-Garstka

Dyrektor szkoły