Program Profilaktyczno-Wychowawczy

27 listopada 2023

W ramach realizacji Programu profilaktyczno-wychowawczego naszej szkoły, chętni uczniowie z klas ósmych wzięli udział w przygotowaniu improwizowanych scenek, które zostały odegrane na korytarzu szkolnym i zarejestrowane przez monitoring. Dotyczyły one różnych trudnych zachowań – bójka, odrzucenie, wyśmiewanie.

Nakręcony materiał ma charakter tylko i wyłącznie edukacyjny. Młodzi ludzie chcieli pokazać innym uczniom, jak takie sytuacje wyglądają z boku, kiedy jest się obserwatorem, a nie uczestnikiem zdarzenia i zaprosić do dyskusji podczas debaty na temat „Kultury zachowania”.