Plakat - ogólnopolski Projekt Baczyński

Projekt Baczyński

1 marca 2021

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu Baczyński, którego głównym organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.

Projekt ma na celu uczczenie setnej rocznicy urodzin poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w ramach obchodów Roku K. K. Baczyńskiego ogłoszonego przez Sejm RP. Patronat nad projektem objęło między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego.

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu, zaplanowano następujące działania:

• Konkurs na plakat w programie Canva.

• Konkurs na logo projektu.
  • Światowy Dzień Poezji - konkurs recytatorski.
  • Wystawa przy szkolnej bibliotece.

• Konkurs wiedzy na temat życia Baczyńskiego.
  • Analiza wierszy podczas lekcji języka polskiego.

• Wylosuj cytat i stwórz do niego ilustrację.

• Specjalne wydanie szkolnej gazetki Sztuba.

Głównymi koordynatorkami projektu są pani Anna Dudniczek i pani Daria Koralewska.

O wszelkich działaniach będziemy informowali na bieżąco. Zachęcamy do śledzenia szkolnego Facebooka.