Projekt edukacyjny „Powstańcy’44 – pamiętamy!”

1 grudnia 2023

W minionym tygodniu uczniowie klas 7a, 7b i 7d podczas lekcji języka polskiego realizowali projekt edukacyjny „Powstańcy’44 – pamiętamy!”.

Główne cele projektu to rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego, budowanie tożsamości narodowej, rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz uświadomienie konieczności dbania o pokój na świecie.

Uczniowie w formie mapy myśli przedstawiali prawdziwe historie dzieci w powstańczej Warszawie (na podst. książki Agnieszki Cubały), a następnie omawiali je na forum klasy. Zwrócili uwagę na pomnik Małego Powstańca, który chwyta za serce i wywołuje dużo emocji. Wysłuchali także piosenki „Orzeł Biały” w wykonaniu Natalii Sikory.