Projekt Młode Głowy

14 listopada 2022

Projekt Młode Głowy – badanie i kampania dotyczące zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie,

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie Młode Głowy – badanie i kampania dotyczące zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Jest to projekt badawczy dotyczący poczucia własnej wartości i sprawczości. Jest to inicjatywa Fundacji Unaweza założonej przez Martynę Wojciechowską, realizowana przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Ma na celu szerokie zbadanie stanu psychicznego dzisiejszej młodzieży, a następnie stworzenie na bazie wyników kampanii edukacyjnej dla młodych ludzi, rodziców i nauczycieli. Badanie kierujemy do uczniów szkół podstawowych (od czwartej klasy włącznie) oraz ponadpodstawowych. Wszystkie czynności badawcze podejmowane są w ramach trwającego programu pt. Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, do którego przystąpiła szkoła, do której uczęszcza Państwa dziecko. To program edukacyjny dla szkół, w którym uczestniczy już ponad 1,5 tysiąca szkół w całej Polsce, prowadzony przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, realizującą badania wśród polskich uczniów od 2015 roku, wiele z nich przy wsparciu wojewódzkich kuratoriów edukacji.

• Badanie jest anonimowe, to znaczy, że nikt nie będzie mógł zidentyfikować odpowiedzi;
  • Badanie jest poufne, to znaczy, że wiedza zgromadzona podczas całego badania nie będzie udostępniana nikomu nieuprawnionemu;
  • Badanie jest dobrowolne, więc nikt nie może nikogo zmusić do wzięcia w nim udziału, ale będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydujesz się nam pomóc.
  • Badanie odbywa się w formie ankiety, w badaniu zadamy uczniom pytania dotyczące tego, co myślą o sobie, jak siebie oceniają, na ile potrafią korzystać ze wsparcia innych ludzi. Chcemy również znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest ogólna kondycja psychiczna młodzieży, co tak naprawdę na nią wpływa oraz jak uczniowie w Polsce radzą sobie ze stresem i płynącą ze świata zewnętrznego presją.

Koordynatorem projektu na terenie szkoły są: p. Dorota Anna Pietrzak oraz p. Agnieszka Teska-Kulczyńska.

Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej