Projekt „Misiowe podróże po Polsce”

5 czerwca 2021
Cudze chwalicie, swojego nie znacie…” - tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych...

Projekt powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce.

W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszyło w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak miał swój pamiętnik podróżnika. Misie zwiedzały cały kraj według ustalonego harmonogramu. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole mają za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika. To w jaki sposób będzie uzupełniony pamiętnik zależy od kreatywności i pomysłów klasy. Dodatkowo podczas pobytu misia w szkole zadaniem nauczyciela będzie poinformowanie organizatora, gdzie aktualnie znajduje się pluszak oraz wysłanie kilku zdjęć.

Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Podgórnym zawitał Miś Ludwik, który przyjechał z Gniezna. Ludwik - nasz dzielny podróżnik z klasą IIb, która zaopiekowała się Misiem, zwiedzał szkołę. To był pierwszy etap Jego podróży. Z chęcią spędzał przerwy z uczniami bawiąc się, czytając komiksy oraz relaksował się na boisku szkolnym i placu zabaw. Brał udział z klasą w warsztatach przyrodniczych na temat kleszczy, towarzyszył na lekcjach matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego, ćwiczył także na lekcjach wychowania fizycznego. Kolejny etap jego podróży poza murami szkoły już niedługo. Pojedzie z Nami na wycieczkę szkolną i będzie zwiedzał okolice Tarnowa Podgórnego.

Magdalena Pałka z klasą IIb