Puchatkowe skarby. Przygoda piąta (z bajką i teatrem).

25 stycznia 2023

Bohaterem piątej przygody z bajką i teatrem był Kubuś Puchatek, który w tym roku obchodzi 97 urodziny.

Spotkanie zaczęło się od misiowych połamańców – czyli od porannej gimnastyki Puchatka. Następnie uczniowie wysłuchali historii pt. „Wszyscy moi przyjaciele”.  Szybko odkryli, że Kubusiowym skarbem jest nie tylko miodek, ale i przyjaciele. Dla Puchatka nie jest istotne czy jego przyjaciele lubią miodek, czy nie, czy są duzi, mali, odważni czy nieśmiali – wspaniali są właśnie tacy, jacy są.

Każdy z uczniów również miał się zastanowić nad tym, co jest jego źródłem szczęścia. Dla wielu z nich szczęściem są przyjaciele, a także rodzina, ukochane zwierzątko, wypoczynek na plaży oraz mama czytająca wieczorem dziecku książkę.

Piękne odpowiedzi, prawda?

Drugą część spotkania wypełniły nam zabawy przy Kubusiowym Kole Fortuny, kalambury oraz zabawa „Przyczep ogon osiołkowi”. Spotkanie zakończyło się sesją przy puchatkowej fotościance.

Ewa Michałkiewicz-Smentek