Wykrzyknik

Rekrutacja do klas pierwszych - rok szkolny 2023/2024

6 lutego 2023

Dyrektor szkoły ogłasza terminy i procedury zapisów dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz terminy i procedury rekrutacji dzieci spoza obwodu szkoły do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym na rok szkolny 2023/2024.

1. Informacje podstawowe.

1) Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej jest ustawowym obowiązkiem spoczywającym na rodzicach lub opiekunach prawnych dziecka.

2) Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkolnym przyjmowane są do klasy pierwszej na podstawie zapisu dokonanego przez rodziców lub prawnych opiekunów.

3) Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą zostać przyjęte do szkoły jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami po zakończeniu zapisów dzieci z obwodu szkoły. Odbywa się to w postępowaniu rekrutacyjnym wg terminów i zasad ustalanych przez Wójta Gminy i Radę Gminy Tarnowo Podgórne.

4) Do klasy pierwszej w roku szkolnym 2023/2024 przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2016.

5) Dzieci z rocznika 2017 (sześcioletnie) mogą być przyjęte do klasy pierwszej na wniosek rodzica pod warunkiem, że w bieżącym roku szkolnym korzystają z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

2. Zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.

Obwód Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym stanowią miejscowości: Góra, Kokoszczyn; Tarnowo Podgórne ulice: Łąkowa, Daleka, Łanowa, Kręta, Przecznica, Rokietnicka, Jasna, 23 Października, Wąska, Szkolna, Spółdzielcza, Księdza Zbigniewa Sasa, Księdza Czesława Niklewicza, Władysława Jeszke, Sportowa, Zielona, Sasankowa, Cicha, Konwaliowa, Magnoliowa, Chabrowa, Liliowa, Malwowa, Plac Margaretek, Fiołkowa, Irysowa, Żonkilowa, Krokusowa, Narcyzowa, Przebiśniegowa, Słonecznikowa, Nasturcjowa, Makowa, Okrężna, 27 Grudnia, Sadowa, Kalinowa, Modrakowa, Gerberowa, Wrzosowa, Wenecka, Mediolańska, Turyńska, Rzymska, Florencka, Aroniowa, Żurawinowa, Agrestowa, Jesienna, Bolzańska, Licealna, Sezamkowa, Zaściankowa, Astrowa, Jabłoniowa;

Termin zapisów: od 13.02.2023r. do 24.02.2023r.

3. Miejsce i sposób skłania dokumentów: wymagane dokumenty składa osobiście rodzic lub prawny opiekun dziecka w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 - 16.00.

4. Wymagane dokumenty składane przy zapisie dziecka do klasy pierwszej:

5. Wymagane dokumenty składane przy zapisie dziecka 6 letniego do klasy pierwszej:

6. Rekrutacja dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły (jeśli zostanie ogłoszona).

Postępowanie rekrutacyjne dla dzieci spoza obwodu szkoły, odbędzie się tylko w przypadku dysponowania przez szkołę wolnymi miejscami, zgodnie z harmonogramem określonym Zarządzeniem nr 39/2023 Wójta Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 27 stycznia 2023r.

7. Terminy rekrutacyjne:
  • 13 lutego 2023 do 24 lutego 2023 - składanie wniosków (zapisy odzieci z obwodu szkoły)
  • 27 lutego – 17 marca 2023 – składanie wniosków (jeśli rekrutacja dodatkowa dla dzieci spoza obwodu szkoły zostanie ogłoszona)
  • 3 kwietnia – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej
  • 3 - 14 kwietnia 2023 – pisemne potwierdzenie przez rodzica wyboru szkoły