Sięgamy po emocje!

7 listopada 2023

“Sięgamy po emocje!” - tak brzmiało hasło i temat warsztatów zorganizowanych i przeprowadzonych dla dzieci i uczniów naszej szkoły przez psychologa i pedagoga szkolnego.

Przygodę z emocjami zaczęliśmy od wspólnego ustalenia listy wszystkich emocji i uczuć nam znanych i nieznanych.

Następnie zastanawialiśmy się nad tym czym są emocje, jak wyglądają, do czego są nam potrzebne, jak je wyrażamy no i gdzie się znajdują. Szukaliśmy również odpowiedzi na pytanie jak można poradzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami, by zadbać o siebie i o innych oraz jaka jest różnica między emocjami i uczuciami. Było naukowo, praktycznie, pomysłowo i emocjonująco, za co wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!