przybory plastyczne

Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursach rodzinnych

22 listopada 2021
Świetlicowy Konkurs Rodzinny
Na Świąteczną Kartkę i Bombkę Bożonarodzeniową

Cel konkursu:
  • kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej,
  • ­rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej.
Przedmiot konkursu:
  • bombka bożonarodzeniowa dowolnej wielkości (z uchwytem na powieszenie),
  • kartka bożonarodzeniowa (wymiary - 110x220; dopuszczalny inny rozmiar, ale w przypadku innego formatu należy dołączyć kopertę).
Technika wykonania kartki i bombki – dowolna.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z klas 0-8. Uczeń może wykonać prace razem z rodzicami lub innymi członkami rodziny. Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć na konkurs jedną kartkę i jedną bombkę (może być tylko kartka lub tylko bombka – prace będą oceniane w każdej kategorii osobno). Prace należy wykonać ręcznie. W konkursie nie będą oceniane prace wykonane w technice komputerowej, pocztówki i reprodukcje.

Miejsce i termin składania prac konkursowych:
  • ­prace należy składać do dnia 27 listopada 2021r. w świetlicy szkolnej,
  • ­do każdej pracy składanej na konkurs należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię, nazwisko i klasa ucznia oraz informacja o osobach pomagających w wykonaniu pracy (np. mama, babcia, siostra),
  • ­prace konkursowe nie spełniające wymagań i oddane po terminie nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej,
  • ­organizator nie zwraca prac konkursowych.
Prawa autorskie: prace przekazane na konkurs nie będą zwracane. Wszystkie prace złożone na konkurs zostaną przekazane Radzie Rodziców do wykorzystania na kiermaszu świątecznym. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody do publikowania prac na www i Facebooku szkoły/świetlicy .

Ocena prac konkursowych: zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów:
  • walory artystyczne,
  • kreatywność,
  • oryginalność,
  • nawiązanie do tradycji,
  • ­estetyka wykonania.
Rozstrzygnięcie konkursu: Komisja Konkursowa dokona oceny prac i do dnia 3 grudnia 2021r. ogłosi wyniki na łamach dziennika Librus (ogłoszenie). Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają pochwały (z wpisem do Librusa).

Zapraszamy do udziału!

Świetlicowy Konkurs Rodzinny ,,Karmnik dla ptaków”

1. Cele konkursu:
  • kształcenie postaw proekologicznych;
  • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą;
  • poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposobów w jaki się odżywiają;
  • rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.
2. Regulamin konkursu.
  • Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas 0-8.
  • Uczeń może wykonać prace razem z rodzicami lub innymi członkami rodziny.
  • Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć na konkurs jeden karmnik.
  • Konkurs polega na wykonaniu pracy przestrzennej z dowolnie dobranych materiałów. które umożliwią użytkowanie karmnika na zewnątrz.
  • Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Do każdej pracy składanej na konkurs należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię, nazwisko i klasa ucznia oraz informacja o osobach pomagających w wykonaniu pracy (np. mama, babcia, siostra).
Termin i miejsce dostarczania prac:
  • Prace należy dostarczać do świetlicy szkolnej do dnia 01.12.2021r.
3. Rozstrzygnięcie konkursu: Oceniane będą oryginalność, zgodność z tematem oraz pomysłowość. Zaznaczamy jednak, iż dobry karmnik powinien chronić karmę przed zamoknięciem oraz powinien umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego.

4. Ogłoszenie wyników - Rozstrzygnięcie konkursu: Komisja Konkursowa dokona oceny prac i do dnia 2 grudnia 2021r. ogłosi wyniki na łamach dziennika Librus (ogłoszenie). Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają pochwały (z wpisem do Librusa). Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody do publikowania prac na www i Facebooku szkoły/świetlicy.

Złożone prace muszą zostać odebrane ze świetlicy szkolnej do dnia 09.12.2021r.

Zapraszamy do udziału!