Artykuły plastyczne

Świetlicowy konkurs na stworzenie lapbooka "Moje Hobby!"

10 maja 2022

Lapbooki to własnoręcznie wykonane książki, a raczej teczki tematyczne gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Ich kształt, forma oraz technika wykonania zależą od inwencji twórczej autora. Każdy może znaleźć swój indywidualny przepis na lapbook.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie "Lapbook: Moje Hobby!"

Cel konkursu:

• rozwijanie kreatywności oraz zdolności plastycznej uczniów zachęcanie uczniów do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu.

Przedmiot konkursu:

• Zadaniem uczestników jest wykonanie lapbooka zgodnie z tematem konkursu (Moje hobby).
  • Technika wykonania pracy- dowolna.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie.

Każdy uczestnik konkursu może dostarczyć na konkurs jedną pracę. Prace należy wykonać ręcznie.

Dozwolone jest wykorzystanie gotowych materiałów i szablonów, wklejanie zdjęć, obrazków, wycinków z czasopism.

W konkursie nie będą oceniane prace wykonane całościowo z wykorzystaniem techniki komputerowej.

Miejsce i termin składania prac konkursowych:

• prace należy składać do dnia 27.05.2022r. (piątek!) do godz. 12.00 w świetlicy szkolnej,
  • do każdej pracy składanej na konkurs należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię, nazwisko i klasa ucznia,
  • prace konkursowe nie spełniające wymagań i oddane po terminie nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej,
  • organizator nie zwraca prac konkursowych.

Prawa autorskie: prace przekazane na konkurs nie będą zwracane. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody do publikowania prac na www i facebooku szkoły/świetlicy z podaniem informacji o autorze (imię, nazwisko, klasa).

Ocena prac konkursowych: zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów:

• walory artystyczne,
  • kreatywność,
  • oryginalność,
  • estetyka wykonania.

Rozstrzygnięcie konkursu: Komisja Konkursowa dokona oceny prac i ogłosi wyniki na łamach dziennika Librus (ogłoszenie w dniu 30.05.2022r.).

Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymają pochwały (z wpisem do Librusa).

Serdecznie zapraszamy,

Wychowawcy świetlicy