Teatr w bibliotece?

1 kwietnia 2022

Teatr w bibliotece?

A teatr jest po to,

żeby wszystko było inne niż dotąd.

Żeby iść do domu w zamyśleniu,

w zachwycie.

I już zawsze w misce księżyc widzieć...

Joanna Kulmowa

Międzynarodowy Dzień Teatru stał się okazją do zaproszenia klasy IIIa do biblioteki.

Uczniowie pani Uli nieźle poradzili sobie z krzyżówką na tematy teatralne. Znajomość takich terminów: jak reżyser, sufler, scenograf, widownia, scena, kurtyna, operator dźwięku i światła nie była im obca.

Uczniowie z uwagą wysłuchali teatrzyku kamishibai.

„Leszy – opiekun puszczy” zainspirował wszystkich do ciekawej dyskusji na temat Słowian i ich wierzeń, ekologii, wartości książki papierowej nad elektroniczną.

Wielu uczniów z klasy IIIa mogło pochwalić się swoimi aktorskimi zdolnościami.

Czy książka może kłuć, śmierdzieć, zamienić się w tort czy w najlepszego przyjaciela? Oczywiście, świetnie to pokazali nasi młodzi aktorzy. Najwięcej śmiechu wywołała zabawa „Galeria portretów”. Uczniowie zmieniali się w zwierzątka, rzeczy, ciekawe osoby, postacie z gier komputerowych czy filmów (laleczka Chucky była niesamowita).

Dziękujemy i zapraszamy.

Biblioteka szkolna