Tenis stołowy w naszej szkole

10 listopada 2023

8 listopada Maja Kosmowska i Julia Kasprzak reprezentowały naszą szkołę w finałach powiatu poznańskiego w tenisa stołowego dziewcząt. Igrzyska Dzieci w tej dyscyplinie, tradycyjnie, jak co roku, odbywały się w Pecnej. Dziewczęta rywalizowały pośród 10 najlepszych zespołów powiatu. Po długiej i zaciętej walce zajęły ostatecznie 6 miejsce, mimo, iż na co dzień nie są zawodniczkami trenującymi tę dyscyplinę w klubie! Wielkie brawa.

Ale najpierw... Aby uczestniczyć w finale powiatu należało zwyciężyć na szczeblu gminy. Tam dziewczęta poradziły sobie doskonale, pewnie zwyciężając. Niewiele do szczęścia zabrakło na tym szczeblu chłopcom zarówno w kategorii Igrzysk Dzieci (roczniki 2011-2013) oraz Igrzysk Młodzieży (2009-2010), gdzie zgodnie obie obie nasze duety zajęły drugie miejsca w swoich rozgrywkach!

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Tymon Światopełk-Mirski i Feliks Kułakowski w starszej kategorii i Franciszek Korbas i Marcin Szpakowski w młodszej kategorii. Gratulujemy występu na bardzo wysokim poziomie.

Ale jeszcze wcześniej... Pojawił się pomysł utworzenia Szkolnej Ligii Tenisa Stołowego. Wielu uczniów chciało aktywnie spędzać długie przerwy, bardzo garnęli się również do popularnego „ping-ponga”, często przychodzili ze swoimi „paletkami”, także nie pozostało nic innego jak ubrać to w oficjalny format, dodać emocje związane z rywalizacją, poświęcić trochę wolnego czasu, aby dać uczniom frajdę i możliwość podnoszenia swoich umiejętności.

Efekt? To już trzecia edycja Ligii - pierwsza pilotażowa dała nam niezbędne doświadczenie, aby się rozwijać. Druga to już prawie 20 uczestników, finały godne emocji i bardzo pozytywny feedback ze strony uczniów. Trzecia? Liczba startujących podwoiła się i mamy 40 osób w 2 kategoriach wiekowych! Rozgrywki trwają, a na finały warto czekać! Petarda!

Strach pomyśleć jak to będzie wyglądać w przyszłym roku.