20 września 2019
Projekt „Zostań młodym inżynierem środowiska” w ramach programu edukacyjnego Uniwersytetu Młodych Przyrodników

Dzięki współpracy szkoły z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu uczniowie mają kolejny już raz możliwość aktywnego uczestnictwa w projekcie „Zostań młodym inżynierem środowiska”, dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu edukacyjnego Uniwersytetu Młodych Przyrodników.

Udział uczniów w projekcie jest bezpłatny. Obejmuje 6 spotkań w ciągu roku szkolnego (raz w miesiącu – sobota) po 4 godziny lekcyjne. Zajęcia odbywają się w budynkach Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na ul. Piątkowskiej 94c. Dowóz i przywóz uczniów jest zorganizowany przez uczelnię. Wyjazd ok. godziny 8:45, natomiast powrót ok. godziny 15:00 z parkingu GKS przy ul. 23 Października.

W ramach programu odbywają się warsztaty, laboratoria, zajęcia komputerowe, krótkie wykłady. Uczniowie pozyskają wiedzę i umiejętności z zakresu inżynierii i ochrony środowiska.

Realizowane tematy, to:
  • właściwości wody,
  • powietrza i gleby,
  • budowa komórki,
  • genetyka,
  • geodezja,
  • kartografia.
Również w programie będą warsztaty z kompetencji społecznych, poznawczych i metod uczenia się.

Uczniowie otrzymają m.in.:
  • indeksy młodych inżynierów środowiska,
  • materiały dydaktyczne z zajęć,
  • skrypty z technikami pamięciowymi, sposobami uczenia się,
  • także poczęstunek podczas przerw.
W trakcie przejazdu i pobytu będą pod opieką 2 nauczycieli – koordynatorów projektu. Spotkania rozpoczną się w listopadzie 2019r.

Program przeznaczony jest głównie dla uczniów klas 6 z wysoką średnią w nauce oraz z wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem. Przy braku chętnych uczniów z klas 6, będą rekrutowani uczniowie z klas 5 (kryteria jw.).

Uczniowie mogą zapisywać się do 27 września 2019r. u szkolnych koordynatorów projektu. Zapisy są równocześnie deklaracją uczestnictwa we wszystkich 6 spotkaniach ze względu na współfinansowanie programu ze środków unijnych.

Serdecznie zachęcamy do udziału w ciekawym projekcie.

Koordynatorki: Katarzyna Gorzelana i Jolanta Maciesza