Warsztaty profilaktyczno - wychowawcze

20 czerwca 2022

13 czerwca br. uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach profilaktyczno - wychowawczych zorganizowanych przez p. Annę Dzięcioł - psychologa szkolnego oraz p. Agnieszkę Teska-Kulczyńską - pedagoga szkolnego.

W pierwszej części uczniowie obejrzeli przedstawienie "Handlarz twarzy" Pawła Sarbinowskiego, w reżyserii Anny Dzięcioł.

Spektakl opowiada historię Matyldy, która żyje w świecie, w którym rządzą zasady: "Ten kto pogardza innymi wzbudza podziw i szacunek. Ten kto ukrywa swoje emocje ma władzę nad innymi. Ten kto ma maskę zamiast twarzy jest wyjątkowy".

Matylda nie ma maski, jest dobra, wrażliwa i szanuje innych. Czy udało się jej przetrwać w tym świecie, zachowując swoją twarz? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć sobie w  drugiej części warsztatowej.

Bardzo dziękujemy p. Karinie Białej, Dyrektorowi GOK "Sezam" w Tarnowie Podgórnym, za udostępnienie sali oraz p. Mariuszowi Lewoczko za wsparcie techniczne.