Wielki Jubileusz tarnowskiej podstawówki – tradycja i nowoczesność

Dnia 13 października 2012 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym hucznie świętowała swoje 50-lecie. Z tej okazji został zorganizowany Zjazd Absolwentów.

Wielki Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, a następnie cała społeczność szkolna, wraz z zaproszonymi gośćmi, którzy uświetnili swoją obecnością sobotnie obchody, uczestniczyła w przygotowanej części artystycznej. Wśród zaproszonych gości byli absolwenci, przedstawiciele władz i nauczyciele, którzy pracowali kiedyś w naszej szkole. Szczególnie oni, z wielkim wzruszeniem, oglądali stary i nowy budynek. Nasi goście przyjechali do nas z różnych stron Polski. Dobre duchy przeniosły ich do Warszawy, Gdańska i Opola i innych miast i miasteczek.

„50-letnia podstawówka” przyjmowała życzenia i zapraszała na scenę osoby bliskie jej sercu: wieloletniego dyrektora, ale też i byłego ucznia - p. Stanisława Waltera. Pani Ewa Noszczyńska-Szkurat, zastępca wójta, wystąpiła w potrójnej roli: jako absolwent, matka absolwentów i wieloletnia przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego. Wysłuchaliśmy także wspomnień absolwentów i byłych oraz aktualnie uczących nauczycieli. Rozmowy te niezwykle wzruszały, a niekiedy rozśmieszały do łez. Wracając do lat minionych, zaproszeni goście mogli przypomnieć sobie własne dokonania artystyczne i podziwiać instrumentalne i taneczne występy uczniów naszej szkoły.

Punktem kulminacyjnym uroczystości i wielką niespodzianką dla wszystkich osób zgromadzonych w sali gimnastycznej był tort (a nawet dwa!) z wizerunkami starej i nowej szkoły. Smakował wybornie! Inne kulinarne pyszności czekały na naszych gości w nowym skrzydle szkoły. Tam również drodzy absolwenci mogli raz jeszcze powspominać – kameralnie porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością. Inną atrakcją wieczoru były wystawy – z okazji Jubileuszu Szkoły „Z kart kroniki Szkoły”, wystawa w Izbie Pamięci oraz liczne prezentacje prac plastycznych dzieci.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym, dzięki którym odbyła się uroczystość, a także tym, którzy zechcieli wziąć w niej udział i radować się z nami! Z pewnością jubileuszowy kalendarz z fotografiami oraz specjalny numer szkolnej gazetki „Uczniak” długo jeszcze będą przypominać o tym magicznym, wielopokoleniowym spotkaniu! Do zobaczenia podczas następnego Jubileuszu!