Wojewódzki Konkurs Matematyczny

29 marca 2021
Słodki smak sukcesu

16 marca odbył się III, ostatni już etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, organizowanego co roku przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

O ile na etapie szkolnym wystarcza wiedza i umiejętności objęte podstawą programową realizowaną w ramach lekcji, tak etap rejonowy i wojewódzki wymaga już od uczniów zarówno pogłębienia jak i znacznego poszerzenia omawianych zagadnień. Zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie oprócz wielkiej satysfakcji otwiera drzwi do wielu elitarnych szkół średnich, zwalnia ucznia z pisania egzaminu klas ósmych z matematyki oraz gwarantuje uzyskanie celującej oceny końcowo rocznej z tego przedmiotu.

Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa ze względów organizacyjnych
i technicznych. Dwa pierwsze etapy odbywała się on – line, trzeci organizowany był przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych w jednej z poznańskich szkół. Wiele można by pisać na temat obecnego systemu nauki i pracy szkoły oraz aktywności samych uczniów. Jedno jest pewne, nie jest to system łatwy, zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Wymaga sporo dodatkowej pracy, samozaparcia i wytrwałości.

Tym bardziej z dumą możemy przekazać informację, iż jeden z naszych uczniów klasy ósmej - Hubert Budny uzyskał tytuł laureata tegoż konkursu uzyskując 39 na 40 punktów możliwych. Do III etapu przystąpiło 70 uczniów z całego województwa wielkopolskiego. Aby otrzymać tytuł laureata należało osiągnąć 90% możliwych punktów do zdobycia. Hubert uzyskał 98%, co dało mu miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów w województwie. To wielki zaszczyt dla naszej szkoły i kolejny laureat którym możemy się pochwalić.

Hubertowi i jego rodzicom, którzy przez cały ten czas wiernie go wspierali gratulujemy wyniku. Mamy nadzieję, że to dopiero początek jego sukcesów, czego szczerze mu życzymy i za co trzymamy kciuki. Pozostałych uczniów naszej szkoły zachęcamy do nauki i pójścia w ślady utalentowanego kolegi.

Magdalena Polińska