Z życia szkoły 2012/2013

                               
ZIELONA SZKOŁA W CHEŁMSKU

Od 03.06.13r. do 07.06.13r. klasa IIIc wraz z wychowawczynią panią Jolantą Protasiewicz oraz rodzicami panią Małgorzatą Gąsiorek i panem Arkadiuszem Jakubowiczem, była na Zielonej Szkole w Chełmsku Śląskim, woj. dolnośląskie.

Wyjazd był wyjątkowo udany. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, takich jak podziemia w Kamiennej Górze, Domy 12 Apostołów w Chełmsku, Kościółek Wang w Karpaczu, muzeum miniatur Dolnego Śląska w Kowarach, zamek Książ w Wałbrzychu, klasztor w Krzeszowie i zamek w Bolkowie. Mieliśmy również okazję zapoznać się oraz zintegrować z dziećmi ze Szkoły Tkaczy Śląskich w Chełmsku uczestnicząc w Dniu Sportu. Przez cały pobyt bawiliśmy się wspaniale i gdy w piątek musieliśmy wracać z żalem żegnaliśmy się z Chełmskiem.




PIERWSZAKI Z WIZYTĄ W FIRMIE KORBANEK

Dnia 15 maja 2013r. dzieci z klasy 1c wraz z wychowawcą wybrały się na daleki spacer do firmy Korbanek.

Uczniowie zapoznali się z wyglądem i przeznaczeniem wielu maszyn i urządzeń ułatwiających pracę rolników. Największe wrażenie na dzieciach wywarły ciągniki rolnicze i ogromne kombajny zbożowe. Pierwszaki mogły również zapoznać się z organizacją pracy w firmie, poznać pracę w magazynie części zamiennych, zobaczyć serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn rolniczych. Przyjrzeć się z bliska ciągnikom o różnej mocy, a w jednym z nich wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy serdecznie panu Adrianowi Świątkowskiemu za oprowadzenie nas po firmie, za ciekawy komentarz, a przede wszystkim za ciepłe przyjęcie. Wycieczka była bardzo udana, dopisała pogoda, a dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowych doświadczeń.




XII GMINNY KONKURA PRZYRODNICZY

Uczniowie naszej szkoły Marta Kończal i Magdalena Zachura z klasy VIb oraz Tomasz Jarmużek i Bruno Maruszczak z klasy Vc wzięli udział w XII Gminnym Konkursie Przyrodniczym.

Doskonale poradzili sobie z wykorzystaniem swej dotychczas zdobytej wiedzy w praktyce. Zaimponowali znajomością parków narodowych Polski, rozpoznawaniem gatunków zwierząt i drzew, orientacją na mapie itp. zadaniami.

W konkursie zdobyli II miejsce wygrywając upominki i wycieczkę. Serdecznie im tego gratulujemy!



GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Gminny Konkurs Języka Angielskiego odbył się 28.05 w Szkole Podstawowej w Ceradzu Kościelnym.

Uczniowie pisali 60 minutowy test, zawierający pytania z gramatyki, słownictwa i wiedzy na temat krajów angielskiego obszaru językowego oraz zadania z czytania i słuchania. Do konkursu przystąpiło 5 szkół podstawowych z naszej gminy (Ceradz Kościelny, Przeźmierowo, Lusowo, Lusówko i Tarnowo Podgórne), każdą reprezentowało 2 uczniów klas VI (łącznie 10).

Poziom wszystkich uczestników był bardzo wyrównany. Nasi uczniowie zdobyli:

- Radek Kawałek 4 miejsce,
- Fabian Walter 5 miejsce.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody - książki readersy w języku angielskim oraz słodycze i dyplomy.





ZIELONA SZKOŁA

W dniach od 06.05 do 10.05.2013r. uczniowie klasy IIIa byli na zielonej szkole w pięknej miejscowości położonej w Gorcach (paśmie górskim należącym do Pienin).

Wyjazd należał do bardzo udanych, dopisała pogoda i można było odwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca min. Zakopane, Wąwóz Homole i Zamek w Niedzicy.



EUROPA JAKIEJ NIE ZNACIE

Zorze polarne, kraina jezior, "Jeździec z Madary", ojczyzna Andersena, frytki jako danie narodowe, chipsy o smaku leczo? Czy wiecie, o jakich krajach mowa?


Na początku kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym, w ramach projektu Europa jakiej nie znacie, poznawali tradycje, upodobania kulinarne, modę i obyczaje mniej znanych, a jakże interesujących krajów Unii Europejskiej.

Każda klasa miała za zadanie, korzystając z różnych źródeł informacji i wykorzystując dowolne techniki plastyczne, przygotować gablotę tematyczną o wybranym kraju. Przechadzając się korytarzami naszej szkoły mogliśmy odbyć wirtualną podróż po Węgrzech (4a), Holandii (4b), Rumunii (4c), Danii (5a), Litwie (5b), Słowenii (5c), Finlandii (6a), Bułgarii (6b) i Estonii (6c).

Zwieńczeniem całego projektu był zorganizowany 16 kwietnia Dzień Europejski. W formie skeczu, piosenki lub prezentacji multimedialnej uczniowie opowiadali o każdym kraju. Poznaliśmy również wyniki konkursu wiedzy o krajach UE, który miał charakter rozgrywek miedzy klasami. Reprezentanci mieli tydzień, aby zapoznać się ze wszystkimi informacjami, jakie znalazły się w gablotach tematycznych. Najlepsza okazała się klasa 5c, drugie miejsce zajęły klasy 5b i 6c, a trzecie 4a i 5b.

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie upominków dla wszystkich uczniów, a organizatorkom projektu, paniom Katarzynie Górzyńskiej, Danucie Leśniewskiej i Lidii Szale za zaangażowanie i pomoc.


WIOSENNE PRZEBUDZENIE




SPOTKANIE Z MARCINEM URBASIEM I DAMIANEM SEWERYNEM

Sport to nie tylko zdrowie, ale i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Każdy może znaleźć dyscyplinę, która sprawia mu radość i satysfakcję.

27 marca 2013 roku gościliśmy w naszej szkole sportowców - Marcina Urbasia, Halowego Mistrza Europy z 2002 roku, specjalizującego się w biegu na 200 metrów i piłkarza Damiana Seweryna, którzy promowali wśród uczniów aktywny tryb życia.

Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne i nie tylko na temat wybranych dyscyplin sportowych. Nasi goście uzupełnili je różnymi ciekawostkami i anegdotami. Następnie był czas na pytania. Każda klasa miała za zadanie już wcześniej przygotować swoją listę pytań. Choć było ich całkiem sporo, udało się odpowiedzieć na wszystkie. Na koniec odbyła się wyczekiwana przez uczniów sesja fotograficzna połączona z rozdawaniem autografów. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

 



KIERMASZ WIELKANOCNY

 


WARTO POMAGAĆ

Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcjach charytatywnych, które organizujemy na terenie naszej szkoły.


Dzięki Waszej pomocy dokonaliśmy rzeczy niezwykłych. Wspólnie wkroczyliśmy w świat ogromnych wartości, z których na pierwszy plan wysuwa się otwartość na problemy drugiego człowieka, życzliwość, sprawiedliwość, a przede wszystkim dobroć! Dzięki Wam dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Szamotułach uwierzyły, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy!

 


REKOLEKCJE

Rekolekcje Wielkopostne w naszej szkole odbyły się w dniach 18.02.2013r. – 20.02.2013r., a ich temat to Moje credo.

Głównym celem organizatorów było zaproszenie do autentycznego i nowego nawrócenia, odkrywania prawd wiary i jej wyznawania. Zajęcia w salach lekcyjnych odbywały się pod opieką wychowawców zgodnie z wcześniej przygotowanymi materiałami. Rekolekcje w kościele prowadził ks. Adam Pawłowski z angażowaniem uczniów w modlitwę, śpiew oraz cieszące się ogromnym zainteresowaniem scenki.

Rekolekcje zakończyły się Eucharystią, która sprawiła poczucie wspólnoty z uroczystym wyznaniem wiary.


ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEMKI W PRACY W NASZEJ SZKOLE

Dziś obchodzony jest na świecie Dzień Drzemki w Pracy.

Z raportów naukowców wynika, że krótka drzemka w pracy powoduje wyraźny wzrost aktywności i kreatywności. Dając dobry przykład o godzinie 10:40 (podczas dużej przerwy) w Naszej Szkole ucięliśmy sobie drzem... kę...





ZAWSZE WARTO POMAGAĆ

Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych doświadczają największej radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym udowodnili, że dawanie może być równie przyjemne, co otrzymywanie. Chcąc pomóc swoim rówieśnikom zaangażowali się w akcję charytatywną organizowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu – Wielkopolska Dzieciom Afgańskim. Przy wsparciu pań Karoliny Błaszczyk, Pauliny Dworczyk i Bożeny Matuszewskiej zbierali zabawki, które zostaną przekazane poszkodowanym w czasie działań wojennych. Natomiast w ramach akcji Czyste Serce wsparli podopiecznych Domu Dziecka w Szamotułach.

 


SPEKTAKL TEATRALNY PT. "ANDERSEN W TRZECH ODSŁONACH"

11 lutego 2013r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wraz z wychowawcami pojechali do Poznania na spektakl teatralny pt. "Andersen w trzech odsłonach".


Wspaniała gra aktorów Wrocławskiego Teatru Edukacji Artenes, piękna scenografia, muzyka i humor przeniosły dzieci w świat baśni, w którym bohaterami byli nie tylko ludzie ale cały świat przyrody. Obejrzeliśmy "Księżniczkę na ziarnku grochu", "Krzesiwo" i "Calineczkę". Baśnie Andersena są niepowtarzalną skarbnicą mądrości i mają wartość ponadczasową, ciągle aktualną. Zawierają głęboki sens humanistyczny i uczą wrażliwości.

Mamy nadzieję, że obejrzany spektakl będzie zachętą dla dzieci do przeczytania oryginalnych wersji "Baśni" Hansa Christiana Andersena.

 


BALIK WALENTYNKOWY NASZYCH NAJMŁODSZYCH




SYSTEMATYCZNA PRACA KLUCZEM DO SUKCESU

Początek roku zawsze wiąże się z wzmożonym wysiłkiem - zbliża się bowiem koniec semestru. Uczniowie ze wszystkich sił starają się, aby ich wyniki w nauce były jeszcze lepsze. Jednak najskuteczniejszą metodą osiągnięcia sukcesu jest systematyczna, długotrwała praca.

Dlatego też nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym przygotowali bogatą ofertę całorocznych konkursów, które mają zmotywować uczniów do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności.

Należą do nich:

- Konkurs języka angielskiego Word gobblers, który ma na celu poszerzenie znajomości słówek angielskich z różnych zakresów tematycznych oraz doskonalenie umiejętności pisania i rozumienia wyrazów angielskich. Każdego tygodnia nauki zainteresowani uczniowie otrzymują od organizatorów dziesięć konkursowych słówek, których znajomością muszą wykazać się podczas pisemnych zaliczeń. (organizatorki: Danuta Leśniewska i Lidia Szała).

- Konkurs matematyczno-językowy Polish Your maths - Szlifuj matmę, gdzie uczniowie mogą w praktyczny sposób sprawdzić swoje umiejętności językowe. Przed nimi bowiem niełatwe zadanie. Raz w miesiącu uczestnicy otrzymują zestawy ćwiczeń z matematyki zapisane w języku angielskim. Aby je prawidłowo rozwiązać muszą wykazać się dobrą znajomością języka. (Danuta Leśniewska, Grzegorz Socha, Lidia Szała).

- Konkurs As matematyczny. Co miesiąc chętni uczniowie wypełniają kartę zadań dostosowaną odpowiednio do poziomu klas. Każda z nich zawiera 5 zadań, za które uczniowie zbierają punkty. (Katarzyna Krenz, Magdalena Polińska, Grzegorz Socha).

- Konkurs Lubię historięUczestnik otrzymuje raz w tygodniu kartkę z zadaniami  konkursowymi, które związane są głównie z historią, ale mogą również dotyczyć wiadomości z innych przedmiotów. Udzielając odpowiedzi uczeń musi podać dokładną nazwę źródła, z którego korzystał, czyli tytuł, imię i nazwisko autora, numer strony, rok wydania. (organizator Małgorzata Duda).

Znamy już wyniki za I semestr: W klasach czwartych pierwsze miejsce zajął Michał Krzyżański, drugie Aleksandra Kawa, a trzecie Wojciech Szkałuba. Natomiast w klasach piątych pierwsze miejsce zajęli ex aequo Piotr Dudziak i Anna Pietrzak, drugie Natalia Zawidzka i trzecie Karolina Malinowska. Wyróżnienie otrzymał Szymon Jankowski.

W czasie ferii poznaliśmy również wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego oraz Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału obydwu konkursów. Tomasz Jarmużek, Bruno Maruszczak i Marta Kończal z przyrody i Bruno Maruszczak z matematyki. Gratulujemy!


NASI NAJLEPSI - WYNIKI ZA I SEMESTR 2012/2013

Klasa Ia

Klasa Ib

Klasa Ic

Klasa Id

Klasa IIa

Klasa IIb

Klasa IIc

Klasa IId

Klasa IIIa

Klasa IIIb

Klasa IIIc

Klasa IVa

Klasa IVb

Klasa IVc

Klasa Va

Klasa Vb

Klasa Vc

Klasa VIa

Klasa VIb

Klasa VIc



ŚLADAMI TRZECH KRÓLI

12 stycznia 2013 roku po raz XVII flażoleciści podążali Śladami Trzech Króli, aby spotkać się przy Betlejemskim Żłóbku w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej.

Nasi uczniowie również brali udział w tym spotkaniu.



ŚWIĄTECZNY CZAS

Z nadejściem grudnia czas zaczyna płynąć inaczej. Serca wypełnia radość, w powietrzu czuć zapach pierników i choinki, a biały puch spadający z nieba wprowadza nas w świąteczny nastrój. 

Nie inaczej było w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym, gdzie wszystko zaczęło się już 6 grudnia. Tego dnia do pięknie udekorowanej świetlicy zawitał prawdziwy Mikołaj. Pani Dyrektor Maria Stachowiak złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia oraz podarowała z pomocą pani Mikołajowej – Doroty Mizery worek pełen nowych zabawek. Radości nie było końca.

W międzyczasie uczniowie przygotowywali się również do organizowanego corocznie kiermaszu. Każdego dnia pojawiały się w szkole nowe wypieki, stroiki i wszelkiego rodzaju ozdoby świąteczne, które 12 grudnia można było kupić wspierając Samorząd Uczniowski.

Zaplanowano także różnorodne konkursy m.in. Świeć, gwiazdko świeć (organizator pani Dorota Trojanowska), gdzie dzieci wykonywały gwiazdę w formie przestrzennej, Bombka na choinkę (pani Aldona Czubińska) oraz świetlicowy konkurs na ozdobę świąteczną (pani Dorota Mizera). Uczniowie pod opieką pani Barbary Krawczyk wysyłali również bożonarodzeniowe i noworoczne kartki do ciężko chorych dzieci w ramach akcji Świąteczna kartka. W styczniu natomiast odbędzie się organizowany przez panią Beatę Bronowicką, panią Dorotę Trojanowską i panią Barbarę Krawczyk Festiwal Świąteczny.

Zwieńczeniem wszystkim grudniowych wydarzeń były przygotowywane w tym roku przez panią Danutę Leśniewską i panią Lidię Szałę jasełka. W trakcie przedstawienia uczniowie mogli zapoznać się z tradycjami świątecznymi innych krajów.

Przełamując się opłatkiem podczas wigilii klasowych, pożegnaliśmy szkolne ławy, aby dalej celebrować ten niezwykły czas w gronie rodzinnym.

Mikołajki w świetlicy



CHEMIA, PROBÓWKA, WODÓR, TLEN - BAWIĄC UCZYSZ SIĘ!

W poniedziałkowy ranek 17 grudnia w Szkole Podstawowej w Tarnowie Podgórnym zagościli panowie z Centrum Chemii w Małej Skali przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia.

Pan Łukasz i Piotr razem z uczniami klas IV-VI przeprowadzili doświadczenia, w wyniku których otrzymali tlen oraz wodór. Następnie zbierali wodór do balonika, wykrywali bor, który zabarwia płomień na piękny zielony kolor. A chłopcy próbowali swoich sił w ucieraniu chemicznych kapiszonów. Konrad Kulczyński okazał się w tej dziedzinie nie do pokonania.

Jednak największą atrakcją niewątpliwie były doświadczenia z butanem, któremutowarzyszyły wybuchy ognia. W prezencie za aktywność uczniowie otrzymali chemiczne, fluorescencyjne światełka.

Ten dzień pokazał nam, że chemia może być niezmiernie ciekawa i zaskakująca.



SUKCESY FOTOGRAFICZNE

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym z wielkim entuzjazmem wzięli udział w Konkursie fotograficznym z zakresu problemów ochrony przyrody i środowiska Wielkopolski.

Wyruszyli w teren, by za pomocą aparatu uchwycić piękno otaczającej nas przyrody. Z ich zdjęć powstała niezwykle ciekawa galeria, przedstawiająca m.in. ptaki, grzyby, owady i różnorodne krajobrazy. Do etapu końcowego zakwalifikowały się prace Radosława Kawałka, Sonii Olczyk, Pauliny Rutkowskiej, Jagody Dziamskiej, Oliwii Bączyk, Liwii Kosik i Piotra Dudziaka. Zdjęcia ww. uczniów pokazano na wystawie zorganizowanej w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, a Jagoda Dziamska zajęła II miejsce w konkursie za wykonanie fotografii pt. ,,Zając szarak” i jako nagrodę otrzymała aparat fotograficzny.

Gratulujemy!



KONKURS RECYTATORKI WIERSZOWANY LISTOPAD



HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA

Wszystko zaczęło się od niecodziennego polowania w 1902 roku.

Brał w nim udział prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt. Po kilku godzinach nieudanych łowów, omyłkowo postrzelony został młody niedźwiadek. Widząc przerażone zwierzę, prezydent kazał natychmiast je uwolnić. Jeden ze świadków zdarzenia uwiecznił je na rysunku, opublikowanym później w waszyngtońskiej gazecie. Tą z kolei czytał producent zabawek i postanowił stworzyć pluszową maskotkę, nazywając ją od zdrobnienia imienia prezydenta Roosvelta Teddy Bear, czyli Niedźwiadek Teddy. Od tamtej pory pod tą angielską nazwą kryją się wszystkie pluszowe misie.

Po 110 latach od wspomnianej historii nie można wyobrazić już sobie życia bez pluszowego misia. Nie ulega wątpliwości, że dla każdego dziecka jest to jedna z pierwszych i zajmujących czołowe miejsce w rankingu popularności zabawek. Misie stają się nieodłącznym pupilem maluchów, towarzyszem w zasypianiu, podczas spacerów, w podróży i jak się okazuje – także w szkole.

23 listopada tego roku uczniowie klas 0–VI Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym, przynieśli swoje ulubione misie, które następnie wystawione zostały w bibliotece. W wystawie wzięły udział aż 92 maskotki. Znalazły swoje miejsca na półkach z książkami, promując niekiedy swoich własnych bohaterów. Wśród najbardziej rozpoznawalnych znalazł się Kubuś Puchatek i Miś Paddington. Dodatnimi punktami z zachowania zostali wynagrodzeni nie tyle właściciele najładniejszych maskotek, co tych najlepiej opisanych.

Aż 126 uczniów klas 0-III brało dodatkowo udział w konkursie plastycznym Portret Pluszowego Misia. Prace oceniano według pomysłowości, samodzielności wykonania oraz walorów artystycznych. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem! Ich prace można było podziwiać na szkolnej wystawie.




ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jedenastego listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Na ulicach, w szkołach, kościołach i urzędach ponownie pojawił się język polski. Polacy już nie musieli się bać, że zostaną srogo ukarani za jego używanie w życiu publicznym. Wszyscy byli pełni nadziei na lepszą przyszłość, snuli plany, budowali nowe fabryki. Nareszcie czuli się wolni.

O długiej drodze do niepodległości, o pokoleniach Polaków, którzy nie bali się występować przeciwko zaborcom, o sile i determinacji, o wierze w zwycięstwo - opowiedzieli uczniowie naszej szkoły w przededniu kolejnej rocznicy 11 listopada. W pieśniach, piosenkach, poezji i prozie zabrzmiały historie trudne i ważne - historie pokoleń naszych przodków i historie niezłomnej walki o to, by dzieci i wnuki żyły w wolnej Rzeczpospolitej.

 


PASOWANI OŁÓWKIEM

W dniu 11 października 2012r. o godz.9:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas I.

W uroczystości udział wzięli uczniowie, dyrekcja oraz zaproszeni rodzice. Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem pań Iwony Rozmus, Beaty Bronowickiej, Aldony Czubińskiej i Doroty Trojanowskiej przedstawili program artystyczny złożony z wierszy i piosenek przypominających o bezpieczeństwie w szkole i na drodze.

Jak się okazało było to dla pierwszaków wielkie przeżycie. Żadna z prób nie wypadła tak dobrze, jak występ przed szkołą i rodzicami. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie sobie poradziły. W obecności pocztu sztandarowego odważnie złożyły ślubowanie, podchodziły do pani Dyrektor Marii Stachowiak, która dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali piękne dyplomy pasowania oraz drobne prezenty.

Po zakończeniu uroczystości był czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć uczniów z wychowawcami.

 



DZIEŃ PATRONA

15 października 2012r., w przeddzień rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

Cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy świętej. Przygotowania do tego dnia trwały dużo wcześniej. Uczniowie brali udział w konkursie pt. Insygnia papieskie. Najlepsze prace mogliśmy podziwiać na wystawie szkolnej. Również w tym dniu odwiedziliśmy nowo otwartą Izbę Patrona.

W dniach 17–18 października została przeprowadzona zbiórka z okazji XII Dnia Papieskiego wspierająca Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel zebrano 620zł i przekazano na rzecz Fundacji wspierającej naukę ubogiej młodzieży.

Wystawa prac konkursowych "Insygnia papieskie"

Nowo otwarta Izba Patrona

Zbiórka z okazji XII Dnia Papieskiego wspierająca Dzieło Nowego Tysiąclecia



II ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Po raz 2x1 w ostatni piątek 3x3 miesiąca świat obchodził Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W naszej szkole z tej przyczyny 3x1 2x2 osobowe komisje egzaminacyjne (złożone z przeszkolonych na tę okazję 2x3 klasistów) sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców.

W akcji wzięło udział ponad 10x10 osób, które przypominały sobie łatwe i trudne przypadki mnożenia, zdobywając tytuł Eksperta tabliczki mnożenia. Wszyscy bawili się przy tym świetnie. 

 


GMINNE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

W piątek dnia 21.IX.2012 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tarnowie Podgórnym odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców oraz Dziewcząt.

Rozgrywki te miały za zadanie wyłonić zwycięzców, którzy na powiatowym szczeblu mieli godnie reprezentować gminę Tarnowo Podgórne. Wśród dziewcząt klasyfikacja wyglądała następująco:
  • I miejsce – SP Tarnowo Podgórne,
  • II miejsce – SP Lusowo,
  • III miejsce – SP Lusówko.


INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012/2013


       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.