Zajęcia z LEGO education w bibliotece szkolnej.

11 kwietnia 2024

LEGO to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „leg godt”, czyli „baw się dobrze”.

Ale LEGO to nie tylko zabawa, to również edukacja i rozwój, zwłaszcza wyobraźni i kreatywności.

LEGO to także nauka umiejętności matematycznych, technicznych, informatycznych. Część zestawów działa z aplikacją bazującą na języku piktogramowym, opartym na języku programowania Scratch.

Nasi uczniowie, dzięki zabawom z LEGO, rozwijają również umiejętności miękkie, między innymi komunikację i współpracę w grupie, negocjowanie, asertywność, dzielenie się wiedzą.

Do tej pory powyższe umiejętności mieli okazję rozwijać w bibliotece szkolnej uczniowie z grupy „Świetlikowe Poczytajki” oraz uczniowie klasy 4c w ramach godziny wychowawczej.

Zestawy LEGO znalazły się w naszej szkole dzięki programowi Laboratoria Przyszłości, zaś tablety podarował naszej szkole Amazon Kindloteka Stem.